Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  АРХИВА

  Месечна Архива: June, 2019

  Владата со Кочо Анѓушев легализира хидроелектрани во заштитени подрачја

  Новиот предлог Закон за урбанистичко планирање претставува скандалозно решение за засилената деградација на животната средина и урбанистичкиот хаос во Македонија, предизвикани од бизнис-интересите на...

  Ниту ‘Северна’ Ирска, ниту ‘Северна’ Македонија”

  "Ниту 'Северна' Ирска, ниту 'Северна' Македонија" Ова беше изјавено денес од ирски твитерџија како одговор на навредите од страна на грчки десничари и шовинисти. Нашите...

  Владата под диктат на НАТО злоупотребува деца во својата пропаганда

  Изминатиов период Владата на СДСМ, силно поддржана од меѓународната заедница во нејзината надворешна политика, ги користи сите перфидни методи за изградба на сервилност и...

  Реакција до Амбасадата на Франција по повод денешната изјава на амбасадорот Тимоние

  Денешната Ваша изјава каде прејудицирате дека Република Македонија нема да добие датум за преговори со ЕУ до крајот на годинава, а и во блиска...

  ОТВОРЕНО ПИСМО ДО МАНУ

  По повод актуелизирањето на прашањето околу националниот идентитет на револуционерот Гоце Делчев, Левица отворено се обраќа до академијата МАНУ да го разреши актуелното прашање...

  Солидарен протест во Скопје против рудниците на смртта

  Денес пред централната канцеларија на корпорацијата Еуромакс беше одржан солидарен протест со блокадите кои веќе петти ден се одвиваат против рудникот Иловица-Штука. На собирот...

  Последни објави