Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

АРХИВА

дневен Архива: Jun 21, 2019

Солидарен протест во Скопје против рудниците на смртта

Денес пред централната канцеларија на корпорацијата Еуромакс беше одржан солидарен протест со блокадите кои веќе петти ден се одвиваат против рудникот Иловица-Штука. На собирот...

Последни објави