Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

АРХИВА

дневен Архива: Jul 30, 2019

Македонија останува „инвестициски рај” за газдите, а пекол за работниците

Македонија останува „инвестициски рај“ на сметка на работничката класа, која продолжува да плаќа висока цена за тоа. Пред неколку дена се случи втората несреќа...

И ОВАА ГОДИНА ОЧАЈНА РЕАЛИЗАЦИЈА НА КАПИТАЛНИТЕ ИНВЕСТИЦИИ

И покрај сите ветувања и уверувања на премиерот Заев и вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев, оваа година повторно гледаме катастрофална реализација на капиталните...

Последни објави