Daily Archives: октомври 10, 2019


Левица како единствена надетничка партија најостро реагира на изјавите на пратеникот Артан Груби од редовите на ДУИ каде тој недвосмислено во името на сите Албанци се заканува со ВОЈНА ако законот за јазици не се спроведе! Пред само неколку дена Биљал Касами лидерот на БЕСА имаше слична изјава каде за […]

Чесните Албанци повеќе нема да војуваат за фотељите на Груби ...