Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  АРХИВА

  годишни архиви: 2019

  На средбата со Борисов, Мицкоски покажа дека нема разлика

  На вчерашната средба помеѓу претседателот на ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, и премиерот на Бугарија, Бојко Борисов, имавме шанса да видиме дека во коленичењето пред другите...

  Медиумската слобода е сведена на слобода да се поткупат медиумите

  Свесни сме дека медиумската слобода во држава каде постои социјална беда и класна раслоеност во комбинација со корумпирана и криминална владејачка елита, единствено се...

  СДСМ во Карпош постави нови стандарди на нетранспарентност

  Скапата пропаганда која ја води локалната власт предводена од Стефан Богоев претставува обид за прикривање на нетранспарентноста во работењето на општина Карпош. Нашиот советник...

  Незаконски избркани 250 работници од Конфекција Стоби,властите го штитат газдата!

  Денес Левица поднесе пријава до Државниот инспекторат за труд против велешката конфекција Стоби, откако неколку работници алармираа до нас дека директорот Сашко Крстевски заштитен...

  Собраниската одлука за уставни измени не може да произведе правно дејство

    Виртуелното создавање на некаков си имагинарен „правен основ“, на мала врата, да се заобиколи народната волја и одлуката на граѓаните од задолжителниот Референдум 1991...

  Одговорност и пријави за Екоцентар 97, Агрон Буџаку, Насер Нуредини и Јани Макрадули

  Она што се случи во ОХИС претставува само уште една инстанца на агонијата од катастрофални последици во секој поглед (па и еколошки) на приватизацијата...

  Последни објави