Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

АРХИВА

Месечна Архива: June, 2020

Две години Преспа – идентитетот бетон

Изминаа две години од потпишувањето на т.н. Преспански договор, чие спроведување беше против волјата на народот, направено противправно и на шверцерски начин. Да се...

Предизборен поткуп – Владата финансира (не)владини со народни пари!

Во ситуација кога државата се соочува со епидемиолошка криза која ги хендикепира институциите и кога народот тоне во сиромаштија, Владата доделува 500 илјади...

Левица поднесе приговор за предвремен почеток на изборната кампања од страна на СДСМ

Денес, Политичката партија Левица - како потврден учесник во изборниот процес и подносител на листи на кандидати за пратеници на претстојните предвремени парламентарни Избори...

За експлозијата на вирусот во Штип единствено виновни се лакомите газди и власта која ги штити

Откако пред неколку дена пандемијата почна да се шири во една од текстилните фабрики во Штип, само за неколку дена вирусот експлодираше и во...

Последни објави