Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

АРХИВА

Месечна Архива: August, 2020

Бараме свикување итна собраниска седница за пратенички прашања на која ќе бидат повикани Министерката за финансии и Гувернерката на НБРМ

Денес, пратениците на Левица - Димитар Апасиев и Борислав Крмов, согласно Деловникот на Собранието на Република Македонија, до претседателот Талат Џафери упатија официјално писмено...

Пратениците на Левица нема да учествуваат во шверцувањето нови пратеници

Денес, во Собранието на Република Македонија, владејачката коалиција на СДС+ДУИ, на очиглед на јавноста, прави противделовнички обид за верификација на мандатот на нови пратеници...

Единствената жртва на образовниот амбис – децата

Политичката партија Левица е згрозена од постојаните пазарења и калкулации со животите на нашите најмили - децата. Политичките игри (и уцени) мора да имаат...

Главен виновник за поскапената струја е Кочо Анѓушев и неговите пајташи инсталирани во енергетските компании

Поскапувањето на електричната енергија - и тоа само две недели по завршувањето на изборите - јасно демонстрира дека СДС се грижи само за профитот...

Последни објави