Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

АРХИВА

Месечна Архива: November, 2020

Демант до ТВ Алфа: Пратениците на Левица не беа присутни на седницата на која се гласаше Кацарска

Политичката партија Левица, ја демантира веста објавена во вестите на ТВ „Алфа“ на ден 26.11.2020 во Дневникот во 17:30ч. кадешто водителот, Костадин Делимитров, во...

ДЕМАНТ до република.мк за т.н. вест: „Апасиев прави кворум за да се изгласа Кацарска за уставен судија и законот за ‘Макпетрол’ и Телма“

Почитувани, Најостро ги демантираме лагите пренесени и изнесени на вашиот портал во т.н. вест со наслов: „ Апасиев прави  кворум за да се изгласа Кацарска...

ДЕМАНТ до порталот курир.мк за т.н. вест: „Со кворумот на Апасиев одбрана Кацарска и законот за Макпетрол важен за Телма“

Почитувани, Најостро ги демантираме лагите пренесени и изнесени на вашиот портал во т.н. вест со наслов: „Апасиев и’ обезбеди кворум на власта за избор на...

ДЕМАНТ до Нетпрес за т.н вест: „Апасиев и’ обезбеди кворум на власта за избор на Кацарска и за договорот важен за ‘Макпетрол’ и Телма“

Почитувани, Најостро ги демантираме лагите пренесени и изнесени на вашиот портал во т.н. вест со наслов: „Апасиев и’ обезбеди кворум на власта за избор на...

Левица го поддржува народниот револт и повикува на вечерашните антивладини протести

Националното предавство на СДСМ е логична последица на претходно покрадениот народен имот од страна на крупните сопственици како финансиери на оваа партија. Кооперативноста со...

Министерството одговорно за функционирање на политичкиот систем, не работи согласно неговите основни постулати

Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците, со кое раководи Првиот потпретседател на Владата, Артан Груби, во своите основни надлежности буквално има дефинирано...

Последни објави