Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

    (Видео) Апасиев: Пратеничкиот имунитет е во суштина антиполициски

    Пратеникот и претседател на Левица, проф. д-р Димитар Апасиев, во емисијата „Само вистина“, правно го објасни пратеничкиот имунитет и случајот со непрофесионалното постапување на полицаецот од Штип, кој направи најмалку четири службени прекршоци при контрола во сообраќајот, откако го сопре возилото на Апасиев.

     

     

    Најнови објави