(Видео) Амандаманите на Алијанса се технички 10 пати понеуредни од нашите, а пола година го блокираат Собранието

0
745

Изјава на пратеникот и лидер на Левица, Димитар Апасиев, по денешната прекината седница на Комисијата за политички прашања, на која пратениците на Левица поднесоа околу 1800 амандмани на Законот за лични карти, коишто беа одбиени од страна на спикерот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери.

 

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде