(Видео) Левица – Прилеп со 400 амандмани и над 200 потписи денес за прв пат успеа да спречи продажба на народен имот

0
598

„Левица стои цврсто на својот став, нема да дозволиме ниту еден метар квадратен да падне во рацете на локалните ситни олигарси.”- говор на советникот од Левица, Јованоски Иван.

Иако наидуваме на препреки за решавање на општински проблеми и добивање на информации за истите да бидат транспарентно споделени со граѓаните, советниците на Левица не попуштаат пред истите се додека не се изнајдат решенијата и се од корист на народот.

Во прилог слушнете ги прашањата и говорот на советникот од Левица, Јовановски Иван на седницата на Општина Прилеп.

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде