Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  Mаршот на Левица во име на Гоце Делчев пристигна во Скопје

  Вечерва, околу 19 часот, членовите на Левица од Велес, Гевгелија, Битола и Скопје пристигнаа до вечното почивалиште на великанот на македонската револуционерна борба – Гоце Делчев, по тридневниот марш во негова чест.

  На дочекот присуствуваа претставници од високото партиско раководство, како и од членството, за заедно сите да оддадат почит кон македонскиот револуционер.

  ПОЛИТИЧКА ПАРТИЈА ЛЕВИЦА
  4 мај, 2022

  Најнови објави