Во Тетово може подобро да се живее!

0
224

Кандидатите од Левица за советници на општина Тетово – Боби Илиевски, Оливера Богојеска, Костадин Томоски и Срѓан Глигориески упатија повик до сите жители на Тетово.

„Како советници на Левица, сакаме Тетово да биде град од кој нема никој да бега, туку ќе останеме заедно со вас да го развиваме во иднина. За жал, со децении нашата општина се’ повеќе тоне во калта наречена алчност и профит на сметка на квалитетот на живот.

Заедно, посветено, упорно и преку борба, можеме да создадеме општина која ќе нуди услови за достоен живот, според потребите на тетовчани, а не на олигарсите и профитерите.”

На 20-ти Август гласајте за број 13, за Левица во советот на Тетово!

#ЗаокружиБрој13

#ЛевицаЗаТетово

ПОЛИТИЧКА ПАРТИЈА ЛЕВИЦА-Тетово

13 август, 2022

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде