Крмов: Пендаровски говори глупости – нека докаже дека Левица е финансирана од странство

0
173

🔴 Дел од гостувањето на пратеникот од Левица во, Борислав Крмов во Сител, 17.09.2022 г.

,,Претседателот Пендаровски имаше изјава, и тоа во пишан медиум , каде тврдеше и други глупости, дека сме му дале орден на рускиот амбасадор.

Всушност, се работеше за монета со ликот на Гоце Делчев, од 150 примероци кои што ги дававме на сите личности.

🔗Финансирање со странски пари, посебно од странски влади, на политички партии е кривично дело. Ако власта има било какви индиции, нека отпочнат процедура, не да фрлаат магла на јавноста.

Ова јавно ги повикувам: ако има еден денар Левица да примила за застапување на странски интереси, утре нека покренат постапка. Ќе видите дека нема да покренат!”

ПОЛИТИЧКА ПАРТИЈА ЛЕВИЦА
18.09.2022

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде