Овој Референдум не може да биде неуспешен по сите сценарија

0
243

Секвенца од вечерашното гостување на претседателот на Левица, Димитар Апасиев, каде ексклузивно го објави референдумското прашање.

„Што и да се случи, народот треба да сфати дека Референдумот е последното оружје што му стои на располагање.

Има и една драматична бројка од која се плаши СДС, а тоа е дека 60% од поддржувачите на Преспа се АНТИ бугаризација, значи против Француски предлог.

Тоа значи и дека СДС структури ќе гласаат на референдумот.

Меѓутоа, и да не помине формално, ситуацијата останува таква – статус-кво, а тоа е оваа што е сега.

Секоја наредна влада има основ да го раскине согласно неговите преодни одредби.”

ПОЛИТИЧКА ПАРТИЈА ЛЕВИЦА

23.09.2022г.

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде