Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

Навиваме за Македонија – Левица со поддршка од трибините

Македонија периодов е една од трите земји – домаќини на Европското првенство во ракомет за жени.

Ја искористивме оваа извонредна прилика да им дадеме поддршка на нашите дами кои ги бранат боите на Македонија на ова ЕП, вечерва на натпреварот против Франција.

На трибините беа координаторот на Сектор спорт, Весна Кираџиева , координаторот на Трудов сектор, Александар Димитријевиќ и модероторот на ЛО Аеродром, Дејан Риле Ристовски. За Македонија се навива и во победи и во порази.

Напред девојки! Македонија навива за вас!

#ЛевицаЗаСпортот

ПОЛИТИЧКА ПАРТИЈА ЛЕВИЦА
05.11.2022

Најнови објави