Апасиев: Треба да играме со сите како Тито и Вучиќ!

0
63

„Нашата филозофија за ЕУ, за разлика од ЕУ-фундаменталистите, е тоа што ние Македонија ја ставаме на прво место. Светот не е веќе Западот како глобалистички хегемон, туку е мултиполарен.”

Интервју на претседателот на Левица, проф. д-р Димитар Апасиев

#ЛевицаОдПарламент

#МултиполаренСвет

ПОЛИТИЧКА ПАРТИЈА ЛЕВИЦА
15.12.2022

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде