Власта постави несоодветен началник во ек на лажни бомби

0
106

Додека загриженоста на родителите расте, а учениците губат настава или одат со страв во училиште, неспособната власт ја влошува безбедноста на граѓаните.

Имено, секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика веќе два месеци работи на случајот “Лажни бомби” без началник, но за ситуацијата да биде уште полоша, власта на таа позиција постави човек што е за 4 работни позиции пониско на скалата, согласно систематизацијата на работните места и воедно бил фатен со дрога во службеното возило.

Дали ваква личност заслужува да биде на висока позиција во сектор кој е одговорен за спречување на криминал?!

Покрај несигурноста, траумите и стравот кој граѓаните го чувствуваат заради неспособноста и неработење на власта да го заштити својот народ, повторно сме сведоци на партиски вработувања на работни позиции каде се бара исклучителна професионалност и стручност, а не партиска книшка!

Левица ѝ порачува на криминалната власт да преземе чекори за отстранување на ваквите несоодветни вработувања со цел заштита на сигурноста на граѓаните!

ПОЛИТИЧКА ПАРТИЈА ЛЕВИЦА
23.12.2022

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде