Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

admin12

50 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Излези и гласај за Левица – заокружи број 13

Oвa e историски миг за Тетово, гледајќи ја поголемата политичка слика и државниот интерес на Републиката, наша политичка должност – како нова генерација на...

Пратениците Апасиев и Крмов во Тетово заедно со кандидатите од советничката листа на Левица

Претседателот и пратеник на Левица, Димитар Апасиев и пратеникот Борислав Крмов вечерва беа на средба со кандидатите за советници од Левица за Тетово, уште...

Без советниците на СДСМ и ГРОМ изгласана одлуката за спречување на висококатницата во Карпош

На денешната седница на Советот на Општина Карпош на која не присуствуваа советниците од редовите на СДСМ и ГРОМ беше изгласана предлог одлуката против...

Пендаровски одби да биде покровител на Охридскиот пливачки маратон на штета на македонската спортска традиција

Традиционалниот Охридски пливачки маратон годинава нема да се одржи бидејќи Претседателот на државата, Стево Пендаровски одби да биде покровител.Охридскиот пливачки маратон кој се одржува...

ДУИ ја гуши државата со нови рамковни вработувања од наместениот попис

Со злоупотреба и погрешно толкување на резултатите од фингираниот попис, Министерството за информатичко општество и администрација, предводено од министерот на ДУИ Адмирим Алити, соопшти...

Итна оставка на Владата – на мало прехранбените производи качени за 16,5% индексот на трошоците за храна и безалкохолни пијалоци за 17,6%

Месечниот статистички извештај за јули, издаден од страна на Државниот завод за статистика, нуди низа на индикатори кои кристално јасно ја отсликуваат дегенеративната економска...

Latest news

- Advertisement -spot_img