Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Levica VK

18 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Кривични пријави против истакнатите советници на Левица од хибридниот режим

По директива на предавничкиот пратеник од СДС - Врховистичка, Ненад Коциќ, СВР Велес поднесе кривични пријави против истакнатите советници на Левица, Игор Смилев и...

Новиот буквар на ДУИ е свесно раслојување меѓу Македонците и Албанците

Борислав Крмов за букварот за првооделенци изготвен од Република Албанија. „Во државата имаме ситуација каде што децата Албанци учат македонски јазик од петто одделение. Имаше обид...

Ние попрво ќе лежиме во затвор, отколку да гласаме за бугаризација во Собрание

„Што се однесува до уставните измени, ние попрво би лежеле во затвор, отколку да кренеме рака за такво нешто. А алтернатива има – ова...

Претставници од Левица во Брисел на средба со европратеници

Денеска, делегација на Левица, составена од портпаролот на партијата, Амар Мециновиќ и координаторот на Левица - Дијаспора, Живанка Морис беа гости на состанокот на...

Левица го поднесе предлогот за Референдум

Денес, претседателот на Левица - Димитар Апасиев, до ДИК го поднесе предлогот за покренување граѓанска иницијатива на државно ниво за распишување на задолжителен дополнителен...

Додека Лимани се луксузура работниците немаат 4 месец плата

Додека директорот Локман Лимани од Алтернатива се луксузура во модерни канцеларии, репрезентации и патувања, вработените во АД ВОДОСТОПАНСТВО Скопје немаат земено веќе четврти месец...

Latest news

- Advertisement -spot_img