Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

Борислав Крмов

Крмов: Пендаровски говори глупости – нека докаже дека Левица е финансирана од странство

🔴 Дел од гостувањето на пратеникот од Левица во, Борислав Крмов во Сител, 17.09.2022 г. ,,Претседателот Пендаровски имаше изјава, и тоа во пишан медиум ,...

Крмов: Заедничкото чествување со Бугарија е нивната максима „Еден народ две држави“

🔴 Дел од гостувањето на пратеникот на Левица - Борислав Крмов, во вестите на ТВ Сител, 17.09.2022. „Ако веќе збориме за заедничко чествување на историски...

Ако може Владата да го укине Договорот за добрососедство – може и народот на референдум

од гостувањето на пратеникот Борислав Крмов во вечерашните вести на ТВ Сител „Член 13 од Договорот за добрососедство дозволува со писмен допис, било која од...

Левица ќе поднесе нова референдумска иницијатива – во спротивно целосна парализа на Собранието

(*Прес-конференција на пратеникот на Левица, Борислав Крмов по повод новата референдумска иницијатива) „Левица деновиве ќе поднесе нова референдумска иницијатива, при што дефинитивно прашањето ќе биде...

Пратениците Апасиев и Крмов во Тетово заедно со кандидатите од советничката листа на Левица

Претседателот и пратеник на Левица, Димитар Апасиев и пратеникот Борислав Крмов вечерва беа на средба со кандидатите за советници од Левица за Тетово, уште...

Дали Премиерот ќе се заложи да помогне на стечајците од АД Центро!?

-Пратеничко прашање на пратеникот Борислав Крмов за Премиерот Димитар Ковачевски. Поранешниот гигант АД Центро, кој уште за време на СФРЈ имаше ланец на самопослуги,...

Последни објави