Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  Димитар Апасиев

  Левица со Предлог-резолуција до Македонското собрание за правните и моралните аспекти на ковид-вакцинацијата

  Пратениците на Левица во Собранието на Република Македонија – Димитар Апасиев и Борислав Крмов, до претседателот на парламентот, поднесоа Предлог-резолуција за правните и моралните...

  (Видео) Апасиев: Оставката во правото е неотповиклива волја, а не чин на оценување

  Процедурално обраќање на пратеникот Димитар Апасиев во врска со „оставката“ на министерот за здравство Венко Филипче, која премиерот Заев си ја чува во фиока,...

  Димитар Апасиев во живо, во емисијата Магазин на ТВ Сител

  Каков е Апасиев во приватниот живот? Гостување на пратеникот и лидер на Левица, Димитар Апасиев во емисијата Магазин на ТВ Сител. Темите овојпат не се...

  Левица со кривична пријава против спикерот Џафери за злоупотреба на „европско знаменце“ при носењето на законот за државјанство

  СООПШТЕНИЕ ДО ЈАВНОСТ Ја известуваме јавноста дека денес (9 август 2021 година), Правниот сектор на Политичката партија Левица, до Основното јавно обвинителство – Скопје, поднесе...

  (Видео) Апасиев: Ветото од Бугарија е директна последица од Преспанскиот договор, а за тоа е виновен Заев!

  Обраќање на пратеникот Димитар Апасиев, во врска со Предлог-резолуцијата на ДПМНЕ за „црвените линии“ на македонските државни позиции: „Ќе почнам во еден гандиевски дух, односно...

  (Видео) Димитар Апасиев за Резолуцијата на ВМРО-ДПМНЕ

  „Сметаме дека хендикепот на нашата дипломатија е тоа што немаме црвени македонски линии и од тука ја поддржуваме Резолуцијата на ВМРО-ДПМНЕ, без оглед на...

  Последни објави