Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  Гостувања

  (Видео) Крмов: Заев има прифатено отстапки со Бугарија кои се надвор од резолуцијата

  „Јас сум за отворање мостови, ама не можете вие кога некој од друга страна ве негира, кога настапува со НЕГАТОРСКА и шовинистичка политика, да...

  (Видео) Борислав Крмов: Левица не влегува во формална коалиција

  ,,Ако ние влезевме во формална коалиција, Левица ќе имаше и градоначалници. Ние намерно го одиме потешкиот пат и тоа нашите гласачи добро го знаат." -...

  Крмов: Пописот не е статистички процес – туку чисто политички процес

  Пописот не е статистички процес - туку чисто политички процес! Тоа се гледа од тоа што, ПРВ ПАТ Методологијата за попис излезе како подзаконски...

  (Видео) Крмов: Бугарските државници да се поклонат пред споменикот во Ваташа

  ,,Зоран Заев е меѓу првите градоначалници кој го почна трендот на брусење на споменици каде пишува бугарски фашистички окупатор. Ние сме за реципроцитет и...

  Димитар Апасиев во живо, во емисијата Магазин на ТВ Сител

  Каков е Апасиев во приватниот живот? Гостување на пратеникот и лидер на Левица, Димитар Апасиев во емисијата Магазин на ТВ Сител. Темите овојпат не се...

  (Видео) Димитар Апасиев за Резолуцијата на ВМРО-ДПМНЕ

  „Сметаме дека хендикепот на нашата дипломатија е тоа што немаме црвени македонски линии и од тука ја поддржуваме Резолуцијата на ВМРО-ДПМНЕ, без оглед на...

  Последни објави