Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  Гостувања

  (Видео) Крмов: Преговорите со ЕУ се наметнат фокус за оправдување на капитулантскиот Преспански договор

  Дел од гостувањето на пратеникот Борислав Крмов, во вечерашното издание на „Само Вистина“, во врска со денешната изјава на бугарскиот претседател, Румен Радев и...

  (Видео) Борислав Крмов за воведување онлајн – Деловник

  „Целата јавност гледа колку кај нас е деградиран и дерогиран демократскиот процес, со носење на таков Деловник ќе беше уште повеќе. Ние не сме...

  (Видео) Крмов: Не може ние да бидеме опструирани, а власта од нас да бара конструктивност

  Борислав Крмов во „Утрински Брифинг“: „Не може ние да бидеме опструирани, а власта од нас да бара конструктивност“   https://www.youtube.com/watch?v=WYnmhgS-ZMU

  (Видео) Крмов: Пратениците на СДСМ немаат дисциплина да седат во сала дури кога имаат мнозинство

  Дел од гостувањето на пратеникот Борислав Крмов во емисијата „Утрински Брифинг“ околу недисциплинираноста на пратениците на СДСМ во однос на пратењето на собраниски седници.   https://www.youtube.com/watch?v=2_Ao3ryBm5w

  Крмов: ДПМНЕ свесно не ја стави погрешната методологија за пописот на маса

  Борислав Крмов: „Ако пратениците на ДПМНЕ, апсолутно сите, и тоа многу издржано ја напаѓаа методологијата и го напаѓаа Законот, зошто тој дел не беше...

  (Видео) Крмов: Левица наредните пет месеци ќе работи на рушење на Законот за попис

  Борислав Крмов во „Само вистина“ на тема пролонгирањето на пописот и Законот за попис:   „Според европската регулатива за попис на Европскиот парламент и Европскиот совет...

  Последни објави