Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  Гостувања

  Апасиев: ДПМНЕ вечерва да рече „бојкотираме“, утре пописот ќе биде одложен!

  Апасиев во „Само Вистина“: „Мислам дека, членството на ДПМНЕ, ќе инклинира кон Бојкот и раководството ќе мора да го следи. Јас ви гарантирам, ви...

  Апасиев вечерва гостин во „Само Вистина“ на Канал 5

  Вечерва во „Само Вистина“ на Канал 5 ТВ, гостува претседателот и пратеник на Левица, Димитар Апасиев, кадешто меѓудругото, ќе ги објасни нејаснотиите околу пописот,...

  (Видео) Борислав Крмов во Дневникот на 24 Вести

  Пратеникот на Левица Борислав Крмов, во Дневникот на 24 Вести, во 20 часот, аргументира зошто пописот не треба да се спроведе.   #НеОтворамВрата  

  Пратеникот Борислав Крмов ќе гостува во емисијата Стадион на Радио Мрежа Канал 77

  Утре, 20 февруари 2021, со почеток во 10:00 часот, пратеникот Борислав Крмов, ќе гостува во емисијата Стадион, на Радио Мрежа Канал 77. Ќе се...

  Крмов: ДПМНЕ преќутно се согласува за разградувањето на македонската нација

  Доколку Левица не го блокираше процесот, Предлог - законот за измени во личните карти, ќе беше изгласан во понеделникот. ДПМНЕ со 44 пратеници и со...

  (Видео) Крмов: Гневот што го гледате кај мене и Апасиев е гневот на народот

  Пратеникот на Левица, Борислав Крмов, гостуваше во централните вести на ТВ Сител, во „Тема на денот“, кадешто меѓудругото истакна:   „Ако стратегија ја нарекувате нашата искреност,...

  Последни објави