Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

Говори во парламент

(Видео) Пратениците од СДСМ и ДУИ гласаа против предлогот на Левица за зголемување на паричниот додаток за децата со попреченост

На денешната 69-та седница на Собранието на Република Македонија, на дневен ред беше предлогот за измени на Законот за заштита на децата, поднесен од...

СДСM и ДУИ гласаа против поголема работна сигурност

Со изменувањето на Законот за работни односи, предлог-законот на Левица се однесува на таргетирање на мотивацијата и ефикасноста на работниците, како и обезбедување на...

СДСМ и ДУИ гласаа против намалување на цените на патарините

  Измената на законот за јавни патишта претставува круцијален анти-кризен закон кој владата пропушти да го вметне во претходниот пакет мерки за олеснување на ефектите...

(Видео) На иницијатива на Левица ќе се намалуваат патарините

Пратениците од Левица повторно први излегоа во пресрет на граѓаните во овој период на економска криза и поднесоа предлог на закон со кој ќе...

„Ни атер кршите, ни работа вршите” – Апасиев по повод владините закони за ДДВ и за акцизи

„Очигледен е впечатокот дека Владата мери со погрешни мерила, дека немате допир со реалноста. Вашиот пакет од 26 мерки тежи 400 милиони евра, а само...

(Видео) Џафери одби да ги стави на дневен ред предлог – Законите на Левица за ублажување на кризата

На денешната пленарна седница во Собрание, пратеникот Борислав Крмов побара дополнување на дневниот ред со двата предлог-закони на Левица, како дополнителни анти-кризни мерки. Предлог-законите, кои...

Последни објави