Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

Говори во парламент

(Видео) Апасиев: Правото на амандмани не е резервирано само за великоалбанскиот шовинизам!

Процедурално обраќање на пратеникот Димитар Апасиев, откако спикерот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери ги фрли во корпа амандманите на пратениците на Левица...

(Видео) Апасиев кон Џафери: Двојазичните материјали кои противуставно ни ги праќате ќе ви ги враќаме

Процедурално обраќање на пратеникот Димитар Апасиев, во врска со кршењето на Уставот и Деловникот за работа во Собрание од страна на спикерот Талат Џафери. https://www.youtube.com/watch?v=acNPFxZK-vk  

(Видео) Апасиев до министерката за труд Јагода Шахпаска за стечајците од велешки „Лозар”

Зошто Министерството за труд и социјална политика не постапува по пресудите на Управниот суд донесени во корист на обесправените стечајни работници од поранешниот агрокомбинат...

(Видео) Борислав Крмов кон Љупчо Пренџов: Вие излеговте како типичен апологет на олигархијата

„Јас колега Пренџов обично ги избегнувам вака личните реплики и таквите работи и се обидувам да се држам до темата, но, овој пат ќе...

(Видео) Апасиев кон Љупчо Пренџов: Вие како пинг-понг партија си коалицирате и со едните и со другите

„Почитуван колега Пренџов, доаѓате од една непостоечка партија ГРОМ, која што зема пет милиони денари народни пари, а не настапува сама на избори и...

(Видео) Крмов кон Џафери: Законите на Левица намерно и противделовнички се чуваат во фиока

Поентата ми е дека не дозволивте за неговиот предлог да се гласа, затоа што рековте дека не се исполнети условите, имено дека не е...

Последни објави