Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  Иницијатива

  11-та седница на Советот на Општина Карпош: Советниците на Левица во Општина Карпош против трендот на бетонизација

  Другари и другарки, Ве известуваме дека на 11 – та седница на Советот на Општина Карпош која ќе се одржи во петок (01.07.2022 година), на...

  Советот на Општина Демир Хисар ја одби иницијативата за бесплатни градинки

  На 11-та седница на советот на Општина Демир Хисар која се одржа на ден 27.06.2022 - понеделник, советот ја одби иницијативата на Левица -...

  Левица бара протерување на бугарскиот амбасадор

  Минатата недела сведочевме на бројни понижувања на македонскиот народ и држава. Највисоките претставници на неколку земји од Европската унија, македонскиот народ и јазик ги...

  Левица Делчево ќе ја поддржи иницијативата за надомест на оштетените домови поради невремето

  По синоќешното невреме кое го зафати градот Делчево и околните села, огромните штети кои ги имаат жителите на своите домови и станбени комплекси, а...

  Иницијатива на Левица – Гази Баба за решавање на проблемот со јавниот транспорт во Ќерамидница

  Недозволиво е во Град Скопје, населба која граничи со Аеродром, Центар и Автокоманда да нема автобуска линија. Покрај специфичната географска позиција на Ќерамидница, за...

  Советникот од Левица со иницијатива огласите за вработување да се објавуваат на општинските канали на Општина Гевгелија

  Советникот од редовите на Левица - Гевгелија, Сашко Јанчев, денес поднесе иницијатива за ставање точка на дневен ред со која се предвидува огласите за...

  Последни објави