Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

Кривични Пријави

Левица иницира кривичен прогон против Талат Џафери заради спречување гласање на граѓаните на референдум-поднесена е пријава до скопското обвинителство

Правниот сектор на Политичката партија Левица, до Основното јавно обвинителство – Скопје, поднесе кривична пријава против претседателот на Собранието на Република Македонија – Талат...

Левица поднесе кривична пријава против Љупчо Георгиевски Претседател на здружението “Културен Центар Ванчо Михајлов”

Пријавениот се терети дека извршил сет на кривичните дела „Излагање на подбив на македонскиот народ“ и „Предизвикување омраза, раздор или нетрпеливост врз национална, расна,...

Левица поднесе кривична пријава против претседателот на здружението „Културен центар Иван Михајлов“ – Битола

Политичката партија Левица, до Основното јавно обвинителство – Битола, поднесе кривична пријава против претседател на Здружението „Културен Центар Иван Михајлов“ – Битола. Пријавениот се...

По поднесената кривична пријава од Левица, седниците за пратеничките прашања се враќаат во Собранието

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, по пауза од една година се одлучи да свика посебна собраниска седница за пратенички прашања. Свикувањето на оваа седница...

Последни објави