Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  Интервјуа

  Апасиев вечерва гостин во „Само Вистина“ на Канал 5

  Вечерва во „Само Вистина“ на Канал 5 ТВ, гостува претседателот и пратеник на Левица, Димитар Апасиев, кадешто меѓудругото, ќе ги објасни нејаснотиите околу пописот,...

  (Видео) Апасиев: Левица го поддржува барањето Македонија да биде една изборна единица

  Изјава на пратеникот и претседател на Левица, Димитар Апасиев, во врска со барањето на помалите партии Македонија да биде една изборна единица. Левица смета дека...

  Левица да влезе во општинските совети, без нас да не е можна следната Влада: Апасиев во Желба за 2021

  Интервју на претседателот на Левица Димитар Апасиев за фактор.мк Многу надежи за подобра година, многу посакувања, како никогаш досега очекувања да е подобра од претходната....

  Intervju Preokreta, Dimitar Apasiev, predsednik Makedonske ”Levice”: Levi patriotizam je jedan od naših vodećih principa

  Dimitar Apasiev, je predsednik makedonske partije Levica. Partija je osnovana 2015, a na izborima u julu 2020. je uspjela da uđe u makedonski parlament...

  La Macedonia atlantica, provincia dell’Impero? – Reportage

  Il tessuto urbano di Skopje è confuso, frammentato. L’eredità jugoslava, con i grandiosi edifici in stile brutalista progettati per la ricostruzione della città dal...

  Интервју на Димитар Апасиев за „Работник”

  Овие квазимерки на двете наши најголеми бизнис-партии се слични на „плановите“ на сопствениците за т.н. „финансиски консолидации“ во компаниите каде што профитот почнал да...

  Последни објави