Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

Изјави и коментари

(Видео) Апасиев: Уставните судии треба само да го поништат илегално донесениот Закон за двојазичност

Уставен суд отвори јавна расправа за илегално донесениот закон за двојазичност, кој Левица го оспори уште пред две години!   Денес, претседателот на Левица, Димитар Апасиев,...

Левица бара воведување на пресметка на Средна плата наместо просечна, за да се видат реалните плати на работниците

  Изјава на координаторот на Трудовиот сектор на Левица, Бобан Кочовски за порталот rabotnik.com.mk Трудовиот сектор при Левица денеска со фејбук статус реагираше дека деновиве голем...

(Видео) Апасиев: Патните трошоци на пратениците треба да бидат изедначени со автобуски билет

Додека пратениците се луксузираат со илјадници евра за патни трошоци, Левица има решение: патните трошоци да бидат изедначени со цената на автобуски билет.   „Најелегантното решение...

Крмов: Етничка припадност во личните карти, ќе ја разбие македонската нација

Изјава на пратеникот Борислав Крмов, за Канал 5, на тема поднесените амандмани од страна на Левица, со цел да се спречи донесувањето на Предлог...

(Видео) Апасиев: Одење на работа со точак само еден ден во годината е перење на совеста

По повод Интернационалниот ден на возење велосипед до работа во зима, 9-ти февруари, телевизија Сител во потрага по тоа, колкумина од македонските политичари одат...

Хактан Исмаил од Левица: Ние сме за легализација на марихуаната и за искористување на нејзиниот потенцијал

Ние сме за легализација на канабисот, меѓудругото сме и за искористување на неговиот индустриски потенцијал, како и потенцијал во земјоделието, вели за „Слободен печат“...

Последни објави