Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  Локални Ограноци

  Левица – Свети Николе: Газдата профитира, власта импровизира, синдикатот се бламира а градоначалникот се бламира

  Откако претходниот месец педесетина работници од светиниколските конфекции „АД Мода“ и „Камотекс“ останаа без егзистенција, овој месец слична судбина дочекаа уште околу 180 работници...

  Левица – Штип: Извршителите и полицијата го иселува семејството Бањоглави од нивниот дом

  Поради тешка економско-материјална состојба, семејството Бањоглави од Долни Балван од Штип, земало долг од 10 000 евра, кои подоцна го вратиле двојно, но, заради...

  И во Струга не се почитува Законот за употреба на државното знаме

  Понижувања на националните обележја се секојдневие на власта предводена од СДСМ и ДУИ. Со директно кршење на Уставот и позитивните законски прописи, од највисоки...

  (Видео) Богдановиќ: За референдум треба инцијатива и дополнително време

  Во денешната емисија „Жешко Политичко Лето" на Канал 5 ТВ, на која гостуваше градоначалникот на Центар, Саша Богдановиќ, прашање постави нашата модераторка на Левица...

  Имагинацијата на власта не може да ја анулира реалната слика во Делчево

  Трудејќи се со сите сили да го задржи монополот врз одлучувањето, власта почна да го става акцентот на естетски и неприоритетни проекти наместо на...

  (Интервју) Димоски: Администрацијата да биде во служба на граѓаните, а не на политичките структури

  Интервју со Мартин Димоски, член на ЦК на Левица и модератор на Левица - Карпош. ЈА: Кое е вашето мислење за општинската администрација на Општина Карпош? МД: Општинската...

  Последни објави