Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  Локални Ограноци

  (Видео) Левица – Битола: Битола, Венеција на Балканот

  Денес бевме сведоци за негрижата на ЈП Нискоградба за канализацијата и целосниот хаос после дождовите кои ја зафатија Битолската околина. Иако нашата градоначалничка се...

  Левица – Центар: Повторно се уништува зеленило во Општина Центар од локалната власт

  Иако безброј пати повтори - „Ниедно дрво нема на ул. „Орце Николов“ да биде исечено“, денес градоначалникот Саша Богдановиќ направи масакар. Всушност, онаму каде...

  (Видео) Левица Прилеп: Граѓани чекаат пред Агенцијата за вработување со саати под изговор за “обуки” во работно време

  Според сведоштвата на снимателот, вработени во локалната администрација при Агенцијата за вработување, во работни часови, своеволно, во затворени простории со заклучени врати обавуваат „обуки“...

  Како Вице Заев доби земјиште во Кавадарци од Јанчев по цена од 1.250 денари за метар квадратен?

  Секој чиј бизнис толку зависи од динамиката во власта ќе се обидува вешто да игра на два фронта. Во две актуелни теми се гледа...

  Дали заменик на градоначалникот на Охрид е замешан во нерегуларности на лицитација?

  До Левица - Охрид се обрати наш сограѓанин кој не' замоли да ја обелодениме вистината за незаконска јавна лицитација за урбана опрема за продажба...

  Левица – Прилеп: Надлежните инспекции во заштита на директорот на Царинска управа – Горан Сугарески

  Бројни прекршувања со узурпирање на јавна површина и прикривање на фактичка сопственост. Неформалниот сопственик на Кафе-Клуб Табу и Ла Пиаца во Прилеп - Горан Сугарески,...

  Последни објави