Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  Локални Ограноци

  Во Горно Нерези продолжува да се гради див водовод – Општината повеќе од два месеци без одговор на барањето од Левица

  Повеќе од два месеци Општина Карпош е без одговор на барањето доставено од страна на советникот на Левица во Општина Карпош, Бранко Ристов, по...

  Левица – Струга: Поднесена кривична пријава за запалена трска на струшкото крајбрежје

  Левица поднесе кривична пријава против непознат сторител за еколошката катастрофа, која се случи минатиот месец на Струшкото крајбрежје. Подметнатиот пожар опфати подрајче со должина...

  Левица – Битола: Современ противпожарен објект и нови противпожарни возила остануваат во низата предизборни лаги

  Предизборните ветувања дека Битола конечно ќе добие современ објект не се исполнети. Зграда која делумно ќе ги исполнува новите стандарди е уште една лага,...

  Левица – Свети Николе: Градоначалникот ветуваше еколошка оаза, а добивме еколошка катастрофа

  „Диви депонии повеќе нема да има, ќе се организира собирање на сметот од сите села а Општина Свети Николе ќе ја направиме еколошка оаза...

  Левица – Велес: Спортската сала „Гемиџии” не ги исполнува условите за одржување на сребрената лига во одбојка

  Велес требаше да биде домаќин на групната фаза од одбојкарската сребрена лига во периодот од 21 до 23 мај. Освен македонската одбојкарска репрезентација, на овој...

  Левица – Кавадарци: Бизнис релациите ставени над здравјето на народот во тиквешкиот регион

  РЕАКЦИЈА ДО ЈАВНОСТ Во репортажата на ИРЛ беа откриени докази за потрошувачка на 2.500 тони прегорено масло како гориво во фабриката „Фени Индустри” во Кавадарци,...

  Последни објави