Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  Локални Ограноци

  Левица – Битола: Современ противпожарен објект и нови противпожарни возила остануваат во низата предизборни лаги

  Предизборните ветувања дека Битола конечно ќе добие современ објект не се исполнети. Зграда која делумно ќе ги исполнува новите стандарди е уште една лага,...

  Левица – Свети Николе: Градоначалникот ветуваше еколошка оаза, а добивме еколошка катастрофа

  „Диви депонии повеќе нема да има, ќе се организира собирање на сметот од сите села а Општина Свети Николе ќе ја направиме еколошка оаза...

  Левица – Велес: Спортската сала „Гемиџии” не ги исполнува условите за одржување на сребрената лига во одбојка

  Велес требаше да биде домаќин на групната фаза од одбојкарската сребрена лига во периодот од 21 до 23 мај. Освен македонската одбојкарска репрезентација, на овој...

  Левица – Кавадарци: Бизнис релациите ставени над здравјето на народот во тиквешкиот регион

  РЕАКЦИЈА ДО ЈАВНОСТ Во репортажата на ИРЛ беа откриени докази за потрошувачка на 2.500 тони прегорено масло како гориво во фабриката „Фени Индустри” во Кавадарци,...

  ЛО Прилеп: Општинските власти години наназад со милионски суми го ограбуваат народот

  За десетина години, Општина Прилеп е „легално ограбена“ скоро 12 МИЛИОНИ евра со тендери дадени на само неколку „блиски“ приватници за патна инфраструктура, или...

  ЛО Охрид: Закон за легализација на криминално стекнатиот имот

  Пратениците на власта и опозицијата ( со исклучок на пет пратеници, меѓу кои пратениците на Левица, кои гласаа против), сложно си го изгласаа Законот...

  Последни објави