Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

Настани и најави

Најголемиот непријател на македонското движење е михајловизмот

Големиот Георги Димитров рекол дека најголемата непријател на македонското движење е фашизмот и бандата на Михајлов! На вчерашниот протест за слобода на Ламбе Алабаковски говори...

Фудбалското игралиште во Пинтија потопено во фекалии

Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски, после силното невреме кое го зафати Скопје, каде падна голем потпорен ѕид на булеварот „Борис Трајковски” во...

Поставени темелите на соработка и пријателството помеѓу Левица и КПРФ по средбата во Москва

Во текот на минатиот викенд, по повод одбележувањето 100 години од младинската организација на Советските пионери, делегацијата на Левица во Москва оствари повеќе формални...

Борислав Крмов на средба со жителите на Аеродром

Пратеникот Борислав Крмов на средба со жители на Аеродром, општината во која Левица континуирано ужива најголема поддршка. ПОЛИТИЧКА ПАРТИЈА ЛЕВИЦА 27 мај, 2022 https://youtu.be/yLJHlHWpWr0

Делегација на Левица оствари средба со Комунистичката Партија на Руската Федерација по повод сто години од формирањето на Советските Пионери

На 19-ти мај 1922 година, за прв пат во Советскиот Сојуз била формирана организација за деца и младинци, позната како „Советски пионери“. Идејата за...

Приоритет на општината е да ги згрижи децата чии родители живеат во Карпош

Поради непланската градба и бизнис интересите на поединци, Општина Карпош не може да одговори на потребите на жителите кои живеат во Општината да ги...

Последни објави