Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

Настани и најави

(Видео) Непотизам и политичко влијание е неприфатливо во спортот

Ангела и Деана Прилепчански како млади и талентирани спортистки во уметничко лизгање, од минатата година, без основ се исклучени од репрезентацијата на Македонија и...

(Видео) Четврти мај – 155 километри во чест на великанот Гоце Делчев

Видео-репортажа од завршната етапа на маршот на членовите на Левица во чест на најхаризматичниот македонски војвода и револуционер Гоце Делчев. Пред вечното почивалиште на великанот,...

Втор марш во чест на македонскиот великан – Гоце Делчев

Минатата година, членот на ЦК на Левица, Саше Јанчев, во својот индивидуален подвиг помина 154 километри, за да се поклони пред вечното почивалиште на...

21 година од масакрот во Вејце

На денешен ден, во 2001 година, во месноста Вејце, ѕверски беа убиени македонските бранители во заседа од терористичките формации. Патролата, составена од 16 припадници...

Левица се поклони на гробот на Јане Сандански во Пиринска Македонија

Денес, највисока партиска делегација составена од претседателот на Левица, проф. д-р Димитар Апасиев и генералниот секретар Јована Мојсоска, беше дел од чествувањето на 107...

Битола е град кој даде многу жртви во борбата против фашизмот

„Битола е град кој даде многу жртви во Народно Ослободителната Борба. При ваква ситуација во центарот на градот се отвара канцеларија за која добро...

Последни објави