Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

Настани и најави

Формиран левичарски институт „Рацин” по повод 113 години од неговото раѓањето

По повод 113 годишнината од раѓањето на великиот македонски комунист, поет и револуционер - Коста Апостолов Солев Рацин, Президиумот на Левица одлучи, во рамки...

(Видео) Скопскиот изборен штаб на Левица реализираше маалска средба во општината Кисела вода

Овој викенд Скопскиот изборен штаб на Левица реализираше маалска средба во општината Кисела вода, каде средба остварија носителот на советничката листа на Левица за...

Златко Арсов – кандидат за градоначалник на Велес

Левица вечерва го обзнани својот кандидат за градоначалник на Општина Велес - Златко Арсов. Арсов е роден во Велес во 1965 година. Основно и средно...

Александар Димитријевиќ – кандидат за градоначалник на Општина Ѓорче Петров

Левица вечерва го претстави својот петти кандидат за градоначалник за претстојните Локални избори. Се работи за Александар Димитријевиќ кој ќе биде кандидат за Општина...

Андреа Јанков – кандидат за градоначалник на Центар

Левица вечерва го објави својот кандидат за градоначалник во Општина Центар - Андреа Јанков. Роден е во 1982 година во Скопје, Општина Центар. Магистер инженер-архитект,...

Весна Кираџиева – кандидат за градоначалник на Општина Аеродром

Политичката партија Левица го обзнани својот кандидат за градоначалник на Општина Аеродром - Весна Кираџиева. Кираџиева е атлетска репрезентативка на Македонија повеќе од 20 години,...

Последни објави