Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

Настани и најави

(Видео) Апасиев: Методологијата за пописот не е подзаконска материја, кај нас Парламентот се заобиколи како единствен законодавен дом

Излагање на претседателот на Левица, Димитар Апасиев, на денешната подготвителна Седница за разјаснување на правните прашања околу контроверзниот Закон за попис на населението, домаќинствата...

Се попишуваат и оние кои немаат државјанства – политичката и манипулативната намера со пописот потврдени и од самите владини функционери

Додека владините функционери именувани од страна на СДСМ, на чело со директорот на Државниот завод за статистика (ДЗС), ја убедуваат јавноста дека пописот е...

Пратеникот Крмов оствари средба со хрватската амбасадорка Нивес Тигањ

Денес, 11 февруари 2021 година, во Собранието на Република Македонија, пратеникот на Левица, Борислав Крмов, оствари средба со амбасадорката на Хрватска, Нивес Тигањ. На оваа...

Пратеникот Борислав Крмов вечерва во „Тема на денот“ на тв Сител

Во вечерашните вести на ТВ Сител, во „Тема на денот“, во 19 часот, ќе гостува пратеникот на Левица, Борислав Крмов. Теми на разговор се...

Членови на Левица – Делчево положија цвеќе во чест на раѓањето на великанот Гоце Делчев

Поминаа 149 години од раѓањето на македонскиот великан Гоце Делчев По повод роденденот на еден од најголемите и најзначајните револуционери во историјата на Република Македонија,...

Пратениците на Левица остварија средба со францускиот амбасадор Н.Е. Сирил Бомгартнер

Денес, 3 февруари 2021 година (среда), со почеток во 12 часот, во Собранието на Република Македонија (Струшка соба) пратениците на Левица – Димитар Апасиев...

Последни објави