Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

Репортажи

Екс премиерот Заев повторно не се појави на судскиот процес против Иван Јованоски за настанот на 11 октомври

Екс премиерот Зоран Заев ниту денеска не се појави на третото и последно рочиште од судскиот процес кој во Прилеп се води против локалниот...

Дали Демир Хисар се претвори во град – депонија?

Поминаа 10 дена од палењето на градската депонија во Демир Хисар, а поради лошата и ненавремена реакција на општината, демирхисарци се принудени со денови...

Фудбалското игралиште во Пинтија потопено во фекалии

Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски, после силното невреме кое го зафати Скопје, каде падна голем потпорен ѕид на булеварот „Борис Трајковски” во...

Приоритет на општината е да ги згрижи децата чии родители живеат во Карпош

Поради непланската градба и бизнис интересите на поединци, Општина Карпош не може да одговори на потребите на жителите кои живеат во Општината да ги...

(Видео) Непотизам и политичко влијание е неприфатливо во спортот

Ангела и Деана Прилепчански како млади и талентирани спортистки во уметничко лизгање, од минатата година, без основ се исклучени од репрезентацијата на Македонија и...

(Видео) Четврти мај – 155 километри во чест на великанот Гоце Делчев

Видео-репортажа од завршната етапа на маршот на членовите на Левица во чест на најхаризматичниот македонски војвода и револуционер Гоце Делчев. Пред вечното почивалиште на великанот,...

Последни објави