Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

Предлози

Граѓаните на Општина Кисела Вода имаат право да знаат каде одат нивните пари

Општината е сервис на граѓаните и како институција е задолжена да работи чесно и домаќински со финансиите на граѓаните, да ги апсолвира и решава...

Финансиска поддршка за прводделенците во Битола по иницијатива на Левица

Прес-конференцијата на Советникот Горан Велевски може да ја погледнете на овој линк. Иницијативата на советничката група на Левица за еднократна финансиска помош за првоодделенци кои...

Поради владата Македонија е пред целосно загадување и еколошки колапс

Оваа зима на нашето општество му се заканува рекордно загадување на воздухот и водата. Република Македонија е пред тотален еколошки колапс. Целиот фекален отпад ќе...

Левица со свои предлози на јавната дебата за даночните реформи

Политичките партии вчера беа дел од започнатиот процес на широки консултации и дебата за даночната реформа во Министерството за финансии. Претставникот на Левица се согласи...

Левица во Центар со предлог – решение за справување со енергетската криза

Советничката група на Левица во Општина Центар вчера на 13тата седница на советот предложи да се формира ЈП за производство на електрична енергија. Предлогот беше...

Левица предлага закон за уставни судии за прв пат во уставно-судската историја овие 3 децении

Левица предлага закон за уставни судии, распуштање на сегашните судии. јавни услови за назначување и јавни интервјуа. (Прес-конференција на претседателот на Левица, проф. Д-р Димитар...

Последни објави