Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  Прес-конференции

  (Видео) Прес-конференција на Димитар Апасиев за дипломатскиот скандал на спикерот Џафери

  „Обраќањето на спикерот Талат Џафери на албански јазик, пред Комитетот за надворешни работи во Брисел, е спротивно на Амандманот 5, став 1 од Уставот...

  (Видео) Крмов: Предлог-законот за урбанистичко планирање – бенефит на урбаната мафија

  Прес конференција на пратеникот Борислав Крмов, во врска со Предлог-законот за изменување и дополнување на Законот за урбанистичко планирање, по скратена постапка.   Целта на овој...

  (Видео) Жаклина Свеќаровска: Кој наш универзитет добил дозвола да работи на територија на Бугарија!?

  На прашањето „Кој е ставот на Левица во однос на одобрувањето на Владата за отворање на бугарски универзитет во Македонија“, Свеќаровска рече: „Ставот ќе...

  (Видео) Апасиев: Предлагаме патните трошоци на пратениците да се намалат четирикратно

  Прес конференција на пратеникот Димитар Апасиев, по повод поднесениот Предлог-закон за изменување на Законот за пратеници од страна на Левица, а со кој се...

  (Видео) Апасиев: предлогот на Владата не го решава проблемот на сиромашните – Левица предлага комбиниран модел

  Пратениците на Левица Димитар Апасиев и Борислав Крмов, денес до Собранието на Р. Македонија, поднесоа Предлог-закон за утврдување на максимални цени за болничко лекување...

  (Видео) Ристески: И измената во законот за неевидентирани лица е во полза на пописен фалсификат

  Левица до Уставниот суд поднесе Иницијатива, со која ја оспоруваме измената на Законот за неевидентирани лица во матичната книга на родени.   По тој повод,...

  Последни објави