Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  Соопштенија и реакции

  Зоран Заев потпиша уште еден предавнички договор, овојпат со самопрогласенатадржава „Косово“

  РЕАКЦИЈА ДО ЈАВНОСТ Договорот кој е еден од 11те потпишани помеѓу Албин Курти и Зоран Заев, дозволува влез, престој и транзит на т.н. „Сили на...

  Власта и опозицијата сложно го одбија предлогот на Левица за намалување на патните трошоци на пратениците

  Предлог законот за изменување и дополнување на Законот за пратениците, поднесени уште во април месец од страна на Политичката Партија Левица, пратениците одбија да...

  Левица – Кисела Вода: Темелковски ќе потроши 20 милиони денари за нови вработувања во пренатрупаната администрација

  На крајот на јуни, еден месец пред распишување на локалните избори, актуелниот градоначалник Филип Темелковски, склучи скандалозен договорен со приватна агенција за вработувања, „Егзјекутив...

  Неспособноста на оваа власт која овој пат беше платена со човечки животи, не смее да помине без оставки и одговорност

  Левица изразува најдлабоко сочуство до семејствата на трагично починатите во пожарот на модуларната болница во Тетово. Врвот на неспособноста, оваа Влада, на чело со премиерот...

  Општина Карпош со 600.000 денари за печатарски услуги во пресрет на изборите

  Уште еден скандалозен предизборен договор - Стефан Богоев како градоначалник на Општина Карпош на 30 август склучил договор за печатарски услуги во вкупна висина...

  Османи преку ветинг го релативизира дипломатскиот скандал

  Веќе подолго време меѓународен скандал ја тресе македонската дипломатија, но, за ова, од МНР немаат конкретни одговори, решение ниту пак одговорност или оставки. Единствено...

  Последни објави