Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  Соопштенија и реакции

  Златко Арсов – кандидат за градоначалник на Велес

  Левица вечерва го обзнани својот кандидат за градоначалник на Општина Велес - Златко Арсов. Арсов е роден во Велес во 1965 година. Основно и средно...

  Поднесена кривична пријава против директорот на Дирекцијата за заштита и спасување – Беким Максути

  Изминативе денови, јавноста повторно е сведок на некомпетентноста на системот за справување со кризи, овој пат со пожарот кој неколку дена беснееше на Галичица....

  Јулијана Штрковска Колариќ – кандидат за градоначалник на Кисела Вода

  Левица вечерва го обзнани својот кандидат за градоначалник на Општина Кисела Вода - Јулијана Штрковска Колариќ. Јулијана е магистер по економски науки и долгогодишен овластен...

  Левица остро ја осудува злоупотребата на деца во училиштата за предизборни цели во општина Илинден

  Левица и граѓаните на општина Илинден реагираат и го осудуваат настапот на кандидатот за градоначалник од редовите на СДСМ и неговиот тим на 01.09.2021...

  Секогаш кога СДС е на власт на Македонија и се случуваат стечајци – овојпат жртви работниците од штипска Баргала

  РЕАКЦИЈА ДО ЈАВНОСТ Иако огромен број на стечајци од пропаднатите поранешни економски гиганти се' уште се со нерешен статус и државата не презема ништо за...

  Александар Димитријевиќ – кандидат за градоначалник на Општина Ѓорче Петров

  Левица вечерва го претстави својот петти кандидат за градоначалник за претстојните Локални избори. Се работи за Александар Димитријевиќ кој ќе биде кандидат за Општина...

  Последни објави