Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  Соопштенија и реакции

  Андреа Јанков – кандидат за градоначалник на Центар

  Левица вечерва го објави својот кандидат за градоначалник во Општина Центар - Андреа Јанков. Роден е во 1982 година во Скопје, Општина Центар. Магистер инженер-архитект,...

  Левица – Карпош: Бетонизацијата продолжува – на плодно земјиште во Бардовци ќе се гради хотелски комплекс

  Откако во понеделникот советниците на СДСМ го усвоија предлог Деталниот урбанистички план според кој на зелените површини кај СГГУГС „Здравко Цветковски“ во Тафталиџе, ќе...

  Весна Кираџиева – кандидат за градоначалник на Општина Аеродром

  Политичката партија Левица го обзнани својот кандидат за градоначалник на Општина Аеродром - Весна Кираџиева. Кираџиева е атлетска репрезентативка на Македонија повеќе од 20 години,...

  Левица поднесе кривична пријава против министерот Спасовски бидејќи ја злоупотреби својата функција со промената на софтверот за издавање на личните карти

  СООПШТЕНИЕ ДО ЈАВНОСТ Ја известуваме јавноста дека Политичката партија Левица, до Основното јавно обвинителство – Скопје, поднесе кривична пријава против министерот за внатрешни работи на...

  Дарко Ристовски кандидат за градоначалник на Општина Карпош

  Политичката партија Левица го претстави кандидатот за градоначалник за претстојните Локални избори за Општина Карпош - Дарко Ристовски. Како истакнат активист за заштита на зеленилото...

  Во предизборие Шилегов реконструира веќе реконструиран дел од кејот на Вардар

  Tрадиционално, пред избори Скопје се претвора во огромна градежна парцела, каде што скопските градоначалници меѓусебно се натпреваруваат кој ќе раскопа повеќе улици во обид...

  Последни објави