Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  Став

  Зоран Заев потпиша уште еден предавнички договор, овојпат со самопрогласенатадржава „Косово“

  РЕАКЦИЈА ДО ЈАВНОСТ Договорот кој е еден од 11те потпишани помеѓу Албин Курти и Зоран Заев, дозволува влез, престој и транзит на т.н. „Сили на...

  Иако не може да обезбеди враќање на своите државјани, Македонија прифаќа бегалци од Авганистан заради „стратешкиот договор“ со САД

  Дваесет години после воената интервенција на воениот сојуз НАТО во Авганистан, крајниот исход, кој деновиве јасно го гледаме по сите светски медиуми, не е...

  Сегрегацијата на невакцинираните граѓани против Ковид-19 е нечовечна и противуставна

  СООПШТЕНИЕ ДО МЕДИУМИ Како политичка партија која сериозно го сфаќа прашањето на јавното здравство, сметаме дека е исклучително важно состојбата со пандемијата да биде внимателно...

  Исмаил до Мицковски: Не нè делете дополнително – по националност сите сме Македонци

  Јас сакам во мојата лична карта да ми стои мојата НАЦИЈА (а мисли на етничката припадност – и заложбата му е на секого во...

  Пратениците на Левица бараат од претседателот на Републиката да не го потпишува указот за прогласување на Законот за државјанство

  Пратениците на политичката партија Левица – проф. д-р Димитар Апасиев и Борислав Крмов, го повикуваат Претседателот на Републиката – Стево Пендаровски, како еден од...

  Организирањето на Македонија во една изборна единица е првиот чекор во зауздувањето на трибалистичките влијанија во политиката! 

  СООПШТЕНИЕ ДО ЈАВНОСТ Воопшто не е изненадување тоа што Владата, предводена токму од партијата која имаше предизборно ветување за една изборна единица, го одби Предлог-законот...

  Последни објави