Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  Став

  Албанските партии да престанат со анти-европските политики

  Изјавите на Бујар Османи, Артан Груби и Халил Снопче дека нема да прифатат попис без попишување на дијаспората јасно покажуваат дека единствената цел на...

  (Видео) Крмов кон Мицевски: Вие требаше да реагирате за непопишување на дијаспората на лидерската средба

  „Во ситуација кога власта беше ставена на колена, разграничувањето на резидентното население и дијаспората требаше да се најдат на преговарачка маса, за да бидат...

  (Видео) Крмов: Ние се залагаме за правична застапеност, ама класна правична застапеност

  Контрареплика на пратеникот Борислав Крмов кон пратеничката Арта Биљали - Зендели „Деведесет проценти од дијаспората била албанска - тоа не е точно. Имаме многу поголема...

  Крмов: Ако власта се дрзне да по секоја цена спроведе ваков фалсификат, ќе доживее и колапс на изборите

  Говор на пратеникот, Борислав Крмов, по повод предлог измените на Законот за попис, односно неговото одложување. „Јас сметам дека најголемиот дел од населението од оваа...

  Предлозите за измени во Законот за државјанство се спротивни на Конвенцијата за државјанство и на сите европски стандарди

  Измените на Законот за државјанство, предложени од Алијанса на Албанците, со кои се предвидува намалување на потребниот период едно лице законски и постојано да...

  Реџеп Исмаил – Хактан: Надетничко соединување во СДСМ нема

  Надетничко соединување во СДСМ нема, вели во изјава за Слободен печат, Реџеп Исмаил – Хактан, член на Президиумот на Левица и носител на листата...

  Последни објави