Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  Став

  Здравјето на прво место, попис може и догодина!

  Изјавата на директорот на Државниот Завод за Статистика (ДЗС) во однос на тоа дека попишувачите ќе смеат да влезат во дворовите на луѓето и...

  Да го заштитиме јавното здравје во услови на пандемија и да спречиме пописен фалсификат

  Владата повторно ја докажа на дело својата неконзистентност во ставовите. Имено, Владата на денешната седница донесе одлука за забрана за движење на населението заради...

  (Видео) Борислав Крмов: Левица почна анти-попис кампања со мотото „НЕ ОТВОРАМ ВРАТА“

  ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА НА ЛЕВИЦА ПО ПОВОД ПОЧНУВАЊЕ НА АНТИ-ПОПИС КАМПАЊА – „НЕ ОТВОРАМ ВРАТА“!   Денес пратеникот на Левица, Борислав Крмов, одржа прес – конференција од...

  Осми март: Класна еманципација за надминување на суровата релност во која се наоѓа жената работничка

  „Историјата на сите досегашни општества е историја на класни борби.“ Карл Маркс   Епохата на капиталистичкото општество генерално се одликува со спротивставените интереси на две класи -...

  Спроведување попис сред пандемија е кривично дело – Да спречиме пописен фалсификат!

  Најостро ги осудуваме и негираме тврдењата на Директорот на Институтот за јавно здравје воедно и член на Комисијата за заразни болести Шабан Мемети, кој...

  (Видео) Апасиев: Левица го поддржува барањето Македонија да биде една изборна единица

  Изјава на пратеникот и претседател на Левица, Димитар Апасиев, во врска со барањето на помалите партии Македонија да биде една изборна единица. Левица смета дека...

  Последни објави