Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

Теренски активности

Левица ќе излезе на протест доколку се отвора бугарски културен клуб во Куманово

Провокациите од бугарска страна не престануваат! Најнова доаѓа преку најавеното отворање на т.н. бугарски културен клуб во градот симбол на антифашистичката борба - Куманово. Досегашната...

Навиваме за Македонија – Левица со поддршка од трибините

Македонија периодов е една од трите земји - домаќини на Европското првенство во ракомет за жени. Ја искористивме оваа извонредна прилика да им дадеме поддршка...

Инцидент: Апасиев физички нападнат во Благоевград

На денешното отворање на македонскиот културен клуб, претседателот на Левица - Димитар Апасиев беше физички нападнат од бугарски уфрлен шовинист! Провокаторот за време на целиот...

Крмов помеѓу земјоделците за 11-ти октомври

Пратеникот Борислав Крмов, денес помеѓу оризопроизводителите во знак на поддршка на нивниот протест. Оние кои ја хранат нацијата и кои во минатото ја создале државата...

Претседателот Димитар Апасиев на Могилата на непобедените оддаде почит на борците од НОБ

Денес, делегација на Левица, предводена од претседателот Димитар Апасиев и членовите на Президиумот, Бранко Ристов и Јован Крајевски, положија свежо цвеќе на Могилата на...

Одбележан денот на народното востание против фашистичкиот окупатор во Куманово

Во херојско Куманово живее споменот за антифашистичката борба и победа на македонските партизани кои храбро се кренаа против фашистичките окупациски банди. Делегацијата на Левица, предводена...

Последни објави