Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

Некатегоризирано

Режимот на критиките возвраќа со насилство

Левица најостро го осудува инцидентот во кој еден наш член, заради критика на парадирањето на поранешниот премиер Н. Г. во поплавените подрачја, е физички...

ИТНА ПОКАНА ЗА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА – СЕ АПСАТ ЧЛЕНОВИ НА РАКОВОДСТВОТО НА „ЛЕВИЦА“

Утрово, членот на Президиумот на Левица – д-р Здравко Савески е повикан на информативен разговор во Полициската станица „Пролет“ (Кисела Вода), по што е...

Изборите во април можат да бидат вовед во отворена диктатура!

Левица ќе ги бојкотира изборите на 24 април, ако до нив се дојде во вакви услови. Во моментов нема услови за фер избори, затоа...

Последни објави